Nieuws December 2025

03-12

Koppositie geconsolideerd!

Een overwinning na een 0-1 achterstand en de voorsprong uitgebouwd in LaLiga. FC Barcelona leek weer op zijn best in deze wedstrijd tegen Atlético Madrid, die dankzij de Spaanse Supercup naar voren was gehaald. Ondanks een achterstand hielpen doelpunten van Raphinha, Olmo en Ferran in de slotfase de Blaugranas hun voorsprong aan de top van de nationale competitie verder uit te bouwen.

Een belangrijke wedstrijd op het grootste podium. Met een vrijwel uitverkochte Spotify Camp Nou kantelde de wedstrijd vanaf de aftrap in het voordeel van de Blaugranas, aangezien de ploeg van Hansi Flick aanvallend sterk terugkwam en vanaf de eerste minuut daadkrachtig verdedigde. Lamine en Raphinha maakten de eerste aanvallende impulsen, terwijl Lewandowski de bal goed vasthield en anderen in het spel bracht, met als hoogtepunt een schot van Raphinha dat over de lat ging.

Atlético Madrid pakt de leiding

Na een mislukte Barça-aanval nam Atletico Madrid de aanval pover en scoorde het openingsdoelpunt. Nahuel Molina bezorgde een lange bal, die door Álex Baena werd opgepikt en hem langs Joan Garcia schoot. Deze treffer werd aanvankelijk afgekeurd vanwege buitenspel, maar de VAR greep in (1-0, 19 minuten).

Barcelona op gelijke hoogte

Het doelpunt kon Barça echter niet deren, integendeel. Net als vorig seizoen werd Barça sterker door tegenslag en volgde al snel de gelijkmaker. Pedri spinde weer en met een lange bal naar Raphinha behield de Braziliaan zijn kalmte om Oblak te omzeilen en de 1-1 te maken (min. 26).

De Catalanen waren nu de overheersende partij en Balde was dichtbij, voordat Olmo vlak voor rust in het strafschopgebied werd neergehaald. Lewandowski eiste de bal op, maar zijn penalty vloog hoog over de lat. De spits kreeg al snel de kans om het goed te maken in een één-op-één-duel met Oblak, maar de Sloveense keeper redde knap.

Olmo scoort volgende doelpunt

De dominantie van Barça nam na rust enigszins af, toen de ploeg uit Madrid de wedstrijd probeerde te domineren en de wedstrijd gelijk opging. Barcelona bleef echter zoeken en uiteindelijk slaagde Lewandowski erin de bal door te spelen naar Olmo, die de tweede treffer maakte (min 65). Hansi Flick stuurde er vervolgens versterkingen in, Rashford en Ferran, om zowel Lewandowski als de maker van het tweede doelpunt, Olmo, te vervangen terwijl Simeone ook wisselspelers inbracht waaronder Sorloth, die vorig seizoen FC Barcelona flink wat schade toebracht.

De wissels maakten het verschil voor de bezoekers, die de wedstrijd enigszins in handen namen. Een geweldige combinatie tussen Rashford en Pedri was echter een teken dat de blaugranas nog steeds gevaarlijk waren in de aanval en dat het team achterin vastberaden bleef ondanks de toenemende druk van de bezoekers.

Eindsprint

Hoewel de wedstrijd tegen het einde spannend werd, was het invaller Ferran Torres die het laatste woord had. Hij scoorde de derde en beslissende goal en verzekerde daarmee de 3-1 overwinning. Het gevoel dat de beste versie van Barça terug was. Een geweldige overwinning tegen een grote rivaal die de laatste tijd lastig bleek te zijn, en de eerste fantastische avond in het nieuwe Spotify Camp Nou.

Opstelling FC Barcelona: Joan Garcia, Balde, Cubarsi, Eric Garcia, Gerard Martin, Kounde, Dani Olmo'66 (Rashford), Lamine Yamal'88 (Christensen), Pedri '73 (Casado), Raphinha '73 (Fernandez), Lewandowski '67 (Torres).

Foto: www.fcbarcelona.com