Nieuws Augustus 2025

17-08

Seizoensopener levert drie punten op

Een solide start voor Hansi Flick in zijn tweede seizoen aan het roer. Eerste wedstrijd, drie punten, want ondanks een lastige tegenstander hebben de blaugranas de best mogelijke start van de nationale competitie gemaakt. De Duitse coach nam nieuwkomer Joan Garcia op voor zijn competitiedebuut, die zekerheid bood tussen de palen achter Eric Garcia, Araujo, Cubarsí, Balde, De Jong, Pedri, Lamine Yamal, Fermín, Raphinha en Ferran.

Nieuw seizoen, weer in de flow

Barça had niet lang nodig om het eerste doelpunt van het seizoen 2025/2026 te scoren. Lamine Yamal gaf de assist voor Raphinha en die maakte het af. De zomerstop was duidelijk geen onderbreking voor de connectie tussen de Catalaan en de Braziliaan, die het eerste blaugrana-doelpunt van het seizoen in LaLiga scoorde na een haarscherpe voorzet van de nieuwe nummer 10.

De ploeg van Hansi Flick maakte in de beginfase van de wedstrijd optimaal gebruik van hun overwicht. Het vele balbezit zorgde ervoor dat Mallorca zich verdedigend moest inspannen en minuten later viel de tweede blaugrana-goal onder enigszins verwarrende omstandigheden toen Ferran Torres van buiten het strafschopgebied schoot en de 2-0 maakte voor de bezoekers. De spelers van Mallorca waren gefocust op Raíllo, die in het strafschopgebied lag, maar de treffer bleef staan omdat scheidsrechter Martínez Munuera het spel niet stopte.

Morlanes en Muriqi van het veld gestuurd

De wedstrijd was misschien al in het voordeel van de Blaugranas, maar het lot van Mallorca werd nog ingewikkelder toen ze met nog maar negen spelers overbleven. Eerst kreeg Morlanes een tweede gele kaart voor een overtreding op Lamine Yamal, en vijf minuten later kreeg Muriqi een rode kaart voor gevaarlijk spel op Joan Garcia.

Eerste overwinning van het seizoen is een feit

Barça zat comfortabel met 0-2 en wilde niet te veel risico nemen, terwijl Mallorca in de rust wisselde om de verdediging steviger te maken ondanks het numerieke nadeel. De goede verdediging zorgde ervoor dat ze ook in de aanval meer vertrouwen kregen, terwijl ze tegelijkertijd het spel van Hansi Flick beperkten.

Twee andere blaugranas debuteerden: Marcus Rashford en Jofre Torrents. De aanvaller en de fullback vielen na 69 minuten in voor hun eerste competitiewedstrijd voor het eerste elftal van FC Barcelona. Ondanks de wissels moest de derde goal wachten tot Lamine Yamal een drukke wedstrijd bekroonde met zijn kenmerkende actie en de bal prachtig krulde in de bovenhoek van de tweede paal (0-3, 93 minuten). De goal van de Catalaan was een mooie aanvulling op de treffers van Raphinha en Ferran, waarmee de eerste drie punten van het seizoen veilig werden gesteld.

De eerste bouwsteen voor titelbehoud is gelegd, en het komende seizoen ziet er zowel zwaar als spannend uit. Flick liet opnieuw zien dat hij een plan heeft en dat het team vanaf minuut één klaar is om te strijden. Er is nog een lange weg te gaan, maar deze eerste overwinning geeft voldoende reden om te geloven in prolongatie.

Opstelling Barça: Joan Garcia, Eric Garcia, Araujo, Cubarsí ('69 Gavi), Balde ('68 Jofre), De Jong, Pedri, Lamine Yamal, Fermín ('45 Olmo), Raphinha ('77 Kounde), Ferran ('69 Rashford).

Foto: www.fcbarcelona.com