Nieuws September 2025

22-09

Teamprestatie in de regen

Regenachtig Barcelona
In een regenachtig Barcelona stonden de FC en vechtploeg Getafe tegenover elkaar. Het regende niet alleen uit de lucht, maar ook gele en rode kaarten. Maar ja, dat is niks nieuws als je tegen Getafe speelt. De vorm die Barça tegen Newcastle United etaleerde werd ondanks de 3 dagen rust gewoon doorgetrokken.

Ferran Torres
Niet alleen Pedri en Frenkie pakten weer de normale hoofdrol, ook Ferran Torres pakte zijn kans. Weer. Hij wordt beter en beter onder Flick. Scoort belangrijke doelpunten en doet goed mee in het spel. In een doorweeks Estadi Johan Cruyff versloegen de Catalanen Getafe met 3-0 en Ferran was terecht de man van de wedstrijd. Hij scoorde twee geweldige goals. De eerste na een geweldige team goal. Diepte, hakje, afwerken op 3e man. Cruyff zag dat het goed was

Tweede helft
De 3e goals werd gemaakt door Dani Olmo, die ook al een assist achter zijn naam had. Behalve een beetje druk vroeg in de tweede helft en een hoop gedoe aan de zijlijn met een regen aan gele en rode kaarten zou Getafe nooit echt lastig worden voor Barça. Om eerlijk te zijn, de tegenstander mocht van geluk spreken dat het ‘maar’ 3-0 was want Barça deed wat het wilde.

Heer en Meester
Ze zochten echt de momenten omdat het schema al druk genoeg is. Sinds het beginsignaal was Barça de baas en een vroeg goal was eigenlijk geen verrassing. Na een kwartier spelen werd Ferran na aan knappe aanval vrijgespeeld en kon ongehinderd de 1-0 maken. Een diagonale bal van Raphinha, een hakje van Dani Olmo en Ferran kon makkelijk 1-0 maken. In de 34e minuut was het weer Ferran die mooie buitenspel ontweek en de bal knap in de meest lastige hoek schoot. 2-0. Zijn 3e van het seizoen alweer. Een hattrick zat er niet in omdat de bal nog een keer van het aluminium afspatte.

Dani Olmo
Het slotakkoord van voor Dani Olmo. Ondanks dat Getafe aandrong werd Barça nooit bang. De ingevallen Marcus Rashford gaf na een vlijmscherpe counter een mooie teruggetrokken bal aan Olmo die hem beheerst inschoot. 3-0.

De buit was binnen en Barça genoot op het veld. Iedere aanval was gevaarlijk maar een goals zat er niet meer in. Het werk was gedaan en Barça kon zich focussen om de uitwedstrijd a.s. Donderdag tegen Oviedo.

Flick
Gelijk na de wedstrijd was Flick lovend over zijn team. “We hadden totale controle over de wedstrijd ondanks dat het een lastig wedstrijd was”.

Ondanks de uitdaging was de Duitse trainer helder. “We moeten ons focussen op onze eigen wedstrijd, we controleerden de wedstrijd. Het is altijd lastig om er 3 tegen Getafe te maken”.

Hij sprak ook over het lastige drukke schema, “Iedere 3 of 4 dagen hebben we een wedstrijd, we moeten goed op de spelers passen”. Duidend op zijn rotatie systeem. “We speelden in Newcastle en nu tegen Getafe geweldig. Dat is wat ik wil zien van mijn team”

Over iedere spelers was het wel tevreden maar Hij lichtte Rashford en García er even uit. Rashford was geweldig op links en hij had lovende woorden voor Eric García en Koundé. “We moeten de tijd goed managen en dan is Eric García geweldig om in je ploeg te hebben, en Koundé geeft altijd 100%”